Jest i ona… moja lista filmów, dokumentów i seriali  które polecam na Netflixie. Są tu pozycje bardziej ambitne jak i lekkie filmy, które nie niosą wielkiego przesłania. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie😊

 

 • Własnymi rękoma historia Madame C.J Walker (serial)

 • Piotruś królik (film)

 • Cheer (serial dokumentalny)

 • Formuła 1. Walka o życie (serial dokumentalny)

 • Williams (film dokumentalny)

 • The African Doctor (film)

 • Outlander (serial)

 • Powrót do eks (program telewizyjny)

 • Kluseczka (film)

 • Hyperdrive ( program telewizyjny)

 • Carte Blanche (film)

 • Bilet na księżyc (film)

 • Cudowny chłopak (film)

 • Upalne święta (film)

 • Angielska gra (serial)

 To teraz kilka słów o każdej z tych pozycji 😊

Własnymi rękoma historia Madame C.J  Walker– Akcja serialu dzieje się w 1910 roku. „Madam C.J. Walker” po raz pierwszy przenosi na ekran historię kobiety, która stała się ikoną amerykańskiej kultury. Wbrew przeciwnościom losu, zdradom ze strony najbliższych, zaciekłej konkurencji, a przede wszystkim uprzedzeniom, z jakimi mierzyła się jako czarnoskóra kobieta w Ameryce niedługo po zniesieniu niewolnictwa, Walker udało się odnieść sukces – nie tylko stworzyła markę, która wprowadziła rewolucję na rynku produktów do pielęgnacji włosów Afroamerykanów, lecz także przyczyniła się do walki o sprawiedliwość społeczną.

„Piotruś królik”- Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki (Rose Byrne).

Cheer- Losy drużyny cheerliderskiej z uczelni Navarro, która dąży do wygranej w prestiżowych ogólnokrajowych zawodów. Ich przygotowania oglądałyśmy razem z Wiki z zapartym tchem. Zapewniam Was, że to nie jest taki sport o jakim myślicie. Ten dokument łamie wszelkie stereotypy cheerleadingu o jakich słyszeliście. Pot, łzy i poświecenie. Genialny dokument.

Formuła 1. Walka o życie- kierowcy, menedżerowie i właściciele zespołów żyją w pośpiechu, zarówno na torze, jak i poza nim. Zobacz, jak wygląda sezon zażartej rywalizacji w Formule 1. Uwielbiam tego typu dokumenty pokazujące co dzieje się za kulisami. Wiecie, że bardzo lubię motoryzację więc aktualnie z niecierpliwością oczekuję sezonu 3, który niestety przez obecną sytuację na świecie może być nakręcony z dużym opóźnieniem.

Williams- pozostając w temacie formuły 1 jeden nie mogło zabraknąć tego dokumentu, na którym uroniłam nie jedną łzę. Najlepiej obejrzeć ją po dwóch sezonach formuły 1. Dokument prezentuje historię zespołu Williams Formuły 1 od momentu powstania do dnia dzisiejszego oraz karierę i rodzinę jego legendarnego założyciela Sir Franka Williamsa. Niezywkła pasja ludzi, która przeradza się w sens życia.

The African Doctor– Kongijski lekarz ucieka przed dyktaturą do małego miasteczka we Francji. Mężczyzna stara się zyskać zaufanie lokalnej społeczności. Bardzo przyjemna familijna pozycja, choć porusza też poważne tematy jak rasizm i uprzedzenie.

Outlander- To mój ulubiony serial ever. Polecałam go Wam już wiele razy. Powiedziała mi o nim moja mama, która czytała całą powieść.  W serialu „Outlander” podążamy za losami Claire Randall, zamężnej sanitariuszki wojennej, która w 1945 roku w tajemniczy sposób zostaje przeniesiona do roku 1743. Asymilacja w nowym otoczeniu nie jest dla Claire łatwa. Zostaje zmuszona do poślubienia Jamiego Frasera, młodego, szlachetnego i romantycznego szkockiego wojownika. Pomiędzy dwójką bohaterów rodzi się jednak uczucie, co sprawia, że Claire czuje się rozdarta pomiędzy dwóch całkowicie odmiennych mężczyzn w dwóch różnych światach

Powrót do eks– Czwórka singli ma okazję ponownie zejść się ze swoimi byłymi lub raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą. To dość luźna propozycja. Jednak myślę, że jest to dość ciekawe doświadczenie i w pewnym stopniu ukazuje różne odpowiedzi napytanie czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki.

Kluseczka- Teksańska nastolatka Willowdean Dickson bierze udział w konkursie organizowanym przez swoją mamę, która była kiedyś miss, żeby pokazać, co sądzi o standardach piękna. Obejrzałam przede wszystkim na rolę Jennifer Aniston. Jestem ciekawa jakie będziecie mieli odczucia po obejrzeniu filmu 😊

Hyperdrive- Elitarni uliczni rajdowcy z całego świata testują swoje zdolności w doładowanych na maksa modyfikowanych autach na największym samochodowym torze przeszkód w historii. Uwielbiam ten program, szczególnie na początku daje duży kop adrenaliny. Ciekawostką jest też fakt, że ścigają się tu zarówno kobiety jak i mężczyźni. Możemy też oglądać zmagania polki Karoliny Pilarczyk, która jest niesamowita i bardzo utytułowana😊 Jako pierwsza kobieta w Polsce uzyskała Licencję Polskiej Federacji driftingu 😊

 Carte Blanche- Nauczyciel historii Kacper dowiaduje się, że traci wzrok. By zachować pracę i doprowadzić swoją klasę do matury, postanawia ukryć problemy przed otoczeniem. Film, który swoje źródło ma w prawdziwym życiu. A prawdziwy bohater zagrał nawet jedną z małych ról w ekranizacji.

Bilet na Księżyc-  Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w… Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek – niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali – chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.

Cudowny chłopak- Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. Bardzo wzruszający film, piękny i warty obejrzenia. Obowiązkowo z całą rodziną😊

Upalne święta- Bardzo przyjemna lekka komedia romatyczna do obejrzenia np. przy gotowaniu obiadu😊 Elegancka mieszkanka Nowego Jorku, którą opuścił mąż, udaje się samotnie na safari do Afryki i odnajduje w życiu nowy cel.

Angielska gra- to jedyna pozycja na liście, której jeszcze nie obejrzałam. Ale wrzucam Wam jako bonus, bo jestem miłośniczką kostiumowych filmów. Od jutra zaczynamy oglądać😊

 

Miłego oglądania kochani!

 

 

 

 

 

 

 

Spodoba Ci się także

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *