Styl safari powraca do mody wraz z nadejściem każdego wiosenno-letniego sezonu. Dlaczego jest tak popularny właśnie tą porą roku i jakie są jego najbardziej charakterystyczne elementy? Safari style jest wygodny i praktyczny, dlatego znajdziemy wiele miłośniczek tego stylu.

Jak właściwie wygląda moda safari?

Kolorystyka w ubiorze inspirowanym stylem safari jest kluczowa, bo to ona sprawia, że cała stylizacja nabiera wyjątkowego charakteru inspirowanego dziką Afryką.

Paleta kolorów wykorzystywana w ubraniach inspirowanych safari jest zbliżona do palety ziemi. Nie brakuje w niej więc wielu odcieni oliwkowej zieleni, która jest łagodna i stonowana. Wojskowe kolory, jak odcienie khaki, brązy i beże również są charakterystyczne dla tego stylu.
Ciepłe żółcie, musztardowe odcienie, nienachalne pomarańcze i cynamonowe kolory dopełniają tę spokojną i bardzo harmonijną paletę kolorów. Kropką nad „i” w stylu safari są oczywiście akcenty bieli, która w tropikalnych, upalnych miejscach sprawdza się doskonale.

Czym jeszcze charakteryzuje się stylizacja safari? Styl ten opiera się na praktycznych ubraniach, które razem tworzą wygodną i komfortową stylizację. To w końcu styl podróżników, którzy ponad wszystko cenią sobie użyteczność stroju.
Nie brakuje w nim więc zapinanych płaszczy, kamizelek, koszuli, które można narzucić na rozgrzane ciało, spodni z kieszeniami i pasków, które pełnią jednocześnie funkcję praktyczną i ozdobną.

Dzisiejsza moja propozycja w stylu Safari pochodzi z CELLBES (klik). Poniżej zostawiam Wam linki do ubrań:)

narzutka-CELLBES (klik)

 bluzka-CELLBES (klik)

spodnie-CELLBES (klik)

buty-ZARA

kapelusz-RESERVED

Spodoba Ci się także

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *