Dwa dni temu poddałam się bardzo ciekawemu zabiegowi jakim był laserowy peeling węglowy, potocznie zwany jako „Black Doll”. O tym, że peelingi maja bardzo dobry wpływ na skórę na pewno nie muszę Wam pisać. Więc do rzeczy…

Na czym polega zabieg?

Peeling polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry, pokrytej uprzednio specjalną koloidalną zawiesiną węgla.  Węgiel aktywny skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, namiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Wykorzystanie promienia laserowego podczas peelingu węglowego wzmacnia właściwości oczyszczające węgla.

Laser, którym wykonywany jest zabieg

Zabieg składa się z trzech etapów.

Pierwszy to przygotowanie skóry do peelingu. Kosmetyczka oczyszcza skórę i  dokładnie aplikuje czarną emulsję węglową. Nałożona maskę pozostawia się na 10- 15 minut aby węgiel wniknął w skórę.

Druga faza to procedura laserowa. Nasza skóra naświetlana jest impulsem o dużej energii, która powoduje mikro eksplozję dając efekt peelingu fotomechanicznego. Ten etap trwa najdłużej. Kosmetyczka naświetla skórę kawałek po kawałku do momentu kiedy maska na naszej skórze zniknie. Zabieg jest bezbolesny. Naświetlaniu towarzyszy zapach „spalonej skóry”, jest to dość specyficzne, ale jak najbardziej do przeżycia😊

Ostatni etap to ponowne oczyszczenie skóry z pozostałości po masce.

Skóra tuż po zabiegu jest bardzo delikatnie zaczerwieniona, chodź to nie reguła. Moja skóra od razu wyglądała na dużo jaśniejszą. Była napięta i wyraźnie oczyszczona. Chodź wśród zalet zabiegu wymienia się również głębokie oczyszczenie porów, ja niestety nie zauważyłam różnicy w wielkości porów. Nie zniknęły także czarne kropki. Nie nastawiałam się na taki efekt, więc nie byłam rozczarowana. Bardzo podobał mi się fakt, że skóra wygląda dużo lepiej po zabiegu. Widać od razu, że peeling poprawił elastyczność skóry i drobne przebarwienia stały się bladsze. Polecam Wam ten zabieg. Na pewno wrócę jeszcze na kilka kolejnych sesji.

Podczas wykonywania zabiegu widać już działanie lasera

Na koniec wypunktuje Wam, krótko jakie są wskazania do zabiegu oraz jakich efektów możemy się spodziewać po serii zabiegów.

Wskazania:

– drobne zmarszczki

-nadmiernie wydzielanie sebum

-pozbawienie elastyczności skóra na skutek fotostarzenia

-ziemista, szorstka cera

-rozszerzone pory

-wągry, pryszcze, krostki i grudy

-skóra z oznakami starzenia

-przebarwienia

 

Efekty po zabiegu:

-oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów

-zwężenie rozszerzonych porów

-stymulacja regeneracji i odnowy skóry

-poprawa elastyczności

-usunięcie przebarwień

-wygładzenie dobrych zmarszczek

Zmniejszenie łojotoku

-ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry

Jeśli chodzi o cenę zabiegu to zaczyna się ona od 200 zł. Zabieg wykonywałam w Studiu Le Pink w Gdyni.

Skóra tuż po zabiegu

Spodoba Ci się także

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *