Dobry wieczór kochani,

Śmiało można stwierdzić, że rozpoczyna się przedwiośnie. U nas zakwitły już bazie, a zaraz po tym  spadł lekki śnieg. Poplątana ta pogoda w tym roku. Jest duża możliwość, iż dzieje się tak przez ocieplajacy się klimat… jest to bardzo smutne, że sami niszczymy sobie planetę. Jest to długi i trudny temat jednak przyznam Wam, że coraz częściej o nim myślę.

Wydawać by się mogło, że temat ziemi nie ma związku z dzisiejszą stylizacją, jednak nic bardziej mylnego. Ochrona środowiska to też oszczędność wody, która potrzebna jest do produkcji odzieży.

Na pewno wiecie, że są już takie miejsca na świecie gdzie zaczyna jej brakować. Dzieje się już tak na przykład w południowej Afryce, A dokładniej w Cape Town. Kiedy rząd zorientował się, że w niedalekiej przyszłości nie będzie bieżącej wody wprowadził tzw dzień zero. Więcej możecie przeczytać o tej sytuacji tutaj link.

Bardzo dużo wody używa się także do produkcji ubrań. Żeby wyprodukować jedna pare jeansow potrzeba 8000 l wody, a t-shirtu 2500 l . Pomyślcie jaka to zawrotna suma jeśli zaczynamy to rozpatrywać w szerszej perspektywie.

 Dla porównania – do przeżycia człowiek średnio potrzebuje ok. 42.000 l wody przez całe życie. Tyle absorbuje produkcja dwu kilo wołowiny i 20 bochenków chleba… Oczywiście jeść musimy. Ale na pewno nie możemy marnować jedzenia i innych rzeczy, bo sami siebie w ten sposób ograniczamy ilość dostępnej wody.

To jak dajemy drugie życie naszym nienoszonym ubraniom?

Buziaki,

Aga

Co mam na sobie?

kurtka- CELLBES (klik)

bluzka- H&M

spodnie- CELLBES (klik)

plecak-ZARA

Spodoba Ci się także

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *