Czy wam też jest ciężko zmotywować się do dbania o siebie?

Wiem, że jest to może dziwne pytanie dla kobiet, które dzieci nie mają, ale dla mam to chyba dość częsty problem …chociażby ze względu na ograniczony czas wolny. Odpowiem Wam szczerze: mnie jest… i sama się zastanawiam skąd biorę na to siły, żeby chociaż trochę dobrze czuć się ze sobą. Myślę, że jest to  kwestia wyćwiczenia pewnych nawyków. Przy pierwszym dziecku masz chwilę, że skupiasz się tylko na nim. Wszelkie makijaże, ciuchy, kosmetyki i inne duchowe sprawy schodzą na dalszy plan. Do czasu… potem jest lekkie przebudzenie (najczęściej wtedy, kiedy już naprawdę nie możemy spojrzeć w lustro i wytrzymać z samym sobą)  i właśnie ten moment warto wykorzystać , żeby już pozostać przy tej opcji „zadbana kobieta”. Oczywiście jak zawsze jest to pojęcie względne. Więc po prostu słuchaj siebie, dbaj o swoje ciało i duszę w takim stopniu. abyś była zadowolona. Wiem po sobie, że gdy urodziłam drugie dziecko wiedziałam już od początku, jak rozgraniczyć sobie czas pomiędzy dziećmi, a swoimi małymi przyjemnościami. Chyba przy trzecim byłabym już ekspertem…😂

Oto moje 3 ulubione sposoby na zadbanie o własne Ja:

-dobre kosmetyki ( to świetnie potrafi rozpieścić każdą kobietę)

-wyjście do kina ( nawet jak żadna z moich koleżanek nie ma czasu ,a mąż ochoty i brak opieki do dzieci  – do kina idę sama. W ogóle nie przeszkadza mi brak towarzystwa. Biorę sobie dobrą herbatę, kilka zbożowych ciastek i delektuje się spokojem)

-wykorzystanie chwili dla siebie podczas drzemki Mikołaja (wiele mam nadrabia wtedy zaległości w gotowaniu i sprzątaniu. Dla mnie to czas święty na chwilę dla siebie. Mały śpi, starsza w przedszkolu i to w zasadzie jedyny moment w ciągu dnia kiedy mogę poczytać książkę albo obejrzeć ulubiony serial)

Jestem ciekawa jak u was z „tymi sprawami „, dajcie znać!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziś w końcu jasna stylizacja z oversizowym płaszczem, który pomimo niechęci do tego typu ubrań bardzo mi się spodobał. Jest bardzo ciepły i wygodny w noszeniu. Sweter to moja nowa miłość. Świetny krój z niebanalnymi rękawami tworzy bardzo ciekawą kombinację. Całość dopełniłam jasna torebką i butami upolowanymi na wyprzedaży. Bardzo Wam je polecam, są mega wygodne i ślicznie prezentują na nodze.

Płaszcz- MANGO

Sweter- RESERVED

Sukienka- RESERVED

Torebka- MANGO

Kozaki- ZARA

Spodoba Ci się także

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *